Vyrobte si prírodnú kamennú dosku pod umývadlo

1. 3. 2016 | Obecné

Kúpeľňa je výnimočným miestom slúžiacim nielen pre očistu tela, ale taktiež pre ranné naštartovanie organizmu a večerné upokojenie v horúcom kúpeli. Kúpeľňa preto nesmie byť príliš výrazná, ale ani stereotypná. Aby ste sa v kúpeľni cítili príjemne, zdokonaľte ju prírodnými materiálmi.

Prírodné materiály ako kmeň alebo drevo sa už od pradávna spájajú s ľudským obydlím a do kúpeľní patria. Drevo poskytuje hrejivý pocit bezpečia, zatiaľ čo kameň symbolizuje pevnosť a dlhú životnosť.

Kamienková kúpeľňová doska pod umývadlo

Súčasným trendom sú masívne mramorové alebo drevené dosky pod kúpeľňové umývadlá. Nemusíte však míňať astronomické peniaze na to, aby ste podobnú dosku mohli mať vo svojej kúpeľni.

Ako nosný prvok, na ktorom bude stáť umývadlo a zároveň bude tvoriť celú základňu, použite drevenú špárovky. Špárovky sú k dostaniu v rôznych šírkach aj dĺžkach, preto nie je problém ich v "hobby" marketoch kúpiť priamo na mieru alebo si ju prípadne skrátiť.

Do špárovky si pripravte otvory na sifón a uchytenie umývadla. Dosku potom nainštalujte do kúpeľne. Na takto pripravenú špárovku stačí naniesť riečny alebo mramorový kamienkový koberec TopStone. Povrch nezabudnite dôkladne uhladiť a po vytvrdnutí uzavrieť vodeodolnou štruktúrou TopStone TopGel.

Premena kúpeľne s kamienkovou podlahou

Nemusíte prerábať celú kúpeľňu aby ste jej vdýchli svieži vzhľad. Ďalšou veľkou zmenou je rekonštrukcia podlahy. Pri výbere zvoľte ale taký materiál, ktorý je nielen designový, ale taktiež praktický a jednoducho čistiteľný.

Taká je kamienková podlaha TopStone, ktorá tvorí bezšpárový povrch. Je vhodná na podlahové kúrenie, jednoducho sa udržuje a vyniká nezameniteľným vzhľadom. Malé kamienky sú poctivým prírodným materiálom s dlhou životnosťou a skvelými vlastnosťami. Podlaha nechladí na bosé nohy a je príjemná na dotyk.

Zvoliť si môžete z mramorových kamienkov alebo z riečnych, ktoré budú farebne ladiť s kamienkovou umývadlovou doskou, alebo ktoré naopak budú farebne v kontraste.

Inšpiráciu na rekonštrukciu kúpeľne nájdete v článku Premena starej kúpeľne.