Vytvárame uzavretú štruktúru povrchu TopStone

30. 11. -0001 | Obecné

Ako iste viete pokládka kamienkového koberca TopStone je obľúbená ako v exteriéroch tak interiéroch. Samotný povrch s otvorenou štruktúrou je vodepriepustný. Aby sme vytvorili z kamienkovej podlahy Topstone uzavretý povrch s totožnými vlastnosťami, ktoré sú zrovnateľné s keramickou dlažbou, je nutné štruktúru podlahy uzavrieť pastou TopLock.

Pasta TopLock z rady doplnkovej chémie uzatvára poróznosť podlahy a pritom zachováva jedinečnú kamienkovú štruktúru. Uzavretím štruktúry získate povrch, ktorý zamedzuje usadzovaniu nečistôt v špárach podlahy a je ľahko čistiteľný mopom.

Jednoduchá aplikácia

Aplikácia jednozložkovej bielej pasty je veľmi jednoduchá. Pastu TopLock nie je nutné nijak pripravovať, vážiť alebo premiešavať. Pasta sa nanáša za pomoci silikónového hladítka po celom povrchu podlahy. Pri nanášaní dbajte, aby boli všetky medzery dostatočne vyplnené. Zároveň dávajte pozor, aby pasta TopLock neprišla do styku s vodou a vlhkosťou. Vlhkosť totiž negatívne ovplyvňuje výslednú kvalitu uzavretia povrchu.
Vytvrdenie trvá pri izbovej teplote 12 – 36 hodín. Po vytvrdení sa z bielej pasty stane úplne číra výplň, ktorá si zachováva pružnosť, je príjemná na dotyk a odoláva UV žiareniu.
S použitím uzavretej štruktúry TopStone Lock sa zvýšia úžitkové vlastnosti podlahy. Výsledný efekt je zrovnateľný s keramickou dlažbou, ale s tým rozdielom, že kamienková podlaha je bezšpárová a na dotyk nechladí.

Výdatnosť

Orientačná spotreba pasty TopLock sa pohybuje od 0,8 kg/m2 pri frakcii kamienkov v rozmedzí 2-4 mm až po 1 kg/m2 u frakcie kamienkov 4-8 mm. Pastu TopLock sa dá zakúpiť v baleniach po 5, 10 a 20 Kg.

Zdravotne nezávadný

Iba originálny materiál a doplnková chémia TopStone disponujú atestom zdravotnej nezávadnosti a neobsahujú toxické nonylfenoly. Interiérová doplnková chémia je tak bezpečná aj pre Vaše deti a štvornohých miláčikov.