Z predzáhradky sa stalo nádherné miesto pre relaxáciu

8. 6. 2015 | Obecné

Z predzáhradky sa stalo nádherné miesto pre relaxáciu

V posledných rokoch novo vznikajúce bytové domy ponúkajú majiteľom prízemných bytov zväčšený užitný priestor o praktickú predzáhradku. Pokiaľ práve predzáhradku vlastníte, nechajte sa inšpirovať jednoduchou a efektívnou úpravou.

Pri výbere povrchu predzáhradky myslíte na jeho údržbu

Ak predzáhradka disponuje veľkosťou iba niekoľkých metrov štvorcových, je zbytočné na ňu sadiť trávu. Jej údržba by vám robila akurát starosti, a naviac by nebolo kam upratať kosačku.

Namiesto travného koberca radšej zvoľte kamienkový povrch TopStone. Okrem jeho unikátneho povrchu je jeho obrovskou prednosťou výborná vodepriepustnosť. Všetka voda sa vsakuje do podložia, takže sa na povrchu netvoria nepríjemné kaluže. Po daždi je povrch rýchlo suchý a hlavne podlahu nemusíte špárovať a vybavovať odvodňovacie výpuste.

Jak se staví sen s TopStone

Práve instaláciou kamienkového povrchu na predzáhradku zvolili dizajnéri v televíznej relácií „Jak se staví sen“. Ich úlohou bolo premeniť malú garzónku a vytvoriť vonkajší funkčný priestor, ktorý bude slúžiť pre odpočinok i relaxáciu.

Vonkajšia predzáhradka s nevzhľadnou drevenou podlahou bola väčšinou nevyužitá. Pracovníci spoločnosti TopStone starú podlahu demontovali a priamo na nespevnený povrch položili kamenný koberec TopStone za pomoci výstužnej mriežky TopMesh, ktorá je pre tieto účely vhodná. Samotná pokládka je natoľko jednoduchá a rychlá, že ju zvládnete doma úplne samy.

Približne po 6 až 12 hodinách, kedy je povrch pochôdzí, stačilo na predzáhradku umiestniť stôl, stoličky, pár záhradných kvetináčov a okúzlujúce miesto bolo na svete. Zvolený vzor podlahy Grigio Occhialino naviac výborne ladí so zahradnými doplňkami.

O tom, že sa dizajnéri svojej úlohy zhostili na výbornú, sa môžete presvedčiť vo videu, ktoré si môže pozrieť tu.