Záhradný chodník v piatich krokoch

8. 7. 2015 | Obecné

Záhradný chodník v piatich krokoch

Leto praje dovolenkám, odpočinku, ale taktiež rôznorodým stavebným úpravám, renováciám a zdokonaľovaniu zahrádok a chalúp. V dnešnom článku vám poradíme, ako rýchlo a bez veľkej námahy vybudovať praktický záhradný chodník.

Mnohí to isto poznáte, vaše pravidelné kroky vedúce k zahradnému posedeniu, ku kompostu alebo k zeleninovej záhradke vytvárajú v tráve vyšľapané uličky. Keď pominieme pošlapanú trávu, čo by zásadná chyba na celej situácií nebola. Problém nastane, keď výdatnejšie zaprší a záhradné cestičky sa premenia v blatistvé cestičky.

Viete však, že dôležitú tepnu naprieč záhradou môžete jednoducho premeniť v praktický záhradný chodník, ktorý nielenže odvádza vodu, ale taktiež vyniká úplne prírodným vzhľadom, ktorý nenaruší charakter vašej záhrady.

Dokonalý chodník s TopStone Mesh

Záhradný chodník ľahko vytvoríte, a to i behom jedného dňa, prostredníctvom unikátneho systému pre nespevnené plochy TopStone Mesh. Ako sa môžete samy presvedčiť, postup realizácie nie je náročný a zvládne ho každý kutil.

1. Vytýčte si, kadiaľ Váš chodník pôjde, a vo zvolenej dĺžke a šírke urobte výkop.

2. Po odkrytí hlinenej zeminy podklad zhutnite a položte geotextíliu. Potom sa položí a opäť zhutní vyrovnávacia vrstva drteného kameniva.

3. Pokládka prvej vrstvy kamenného povrchu TopStone, ktorú  postupne aplikujete na pripravené kamienkové lóže.

4. Aplikácia armovacej mriežky TopMesh.

5. Posledným krokom je pokládka finálnej vrstvy kamenného povrchu. V tejto fázi starostlivo povrch vyrovnajte a vyhlaďte, aby na chodníku nevznikli nerovnosti. Zároveň si vždy namiešajte len také množstvo, ktoré stihnete spotrebovať. V hoúrcich letnýh dňoch kamenný koberec rýchlo zasychá a s pripraveným materiálom sa dá pracovať len 30 minút.