Zdravotne nezávadná podlaha pre Vaše deti aj štvornohých miláčikov

30. 11. -0001 | Obecné

Vedeli ste, že kamienkový koberec TopStone neobsahuje žiadne toxické látky? Vďaka tomu je zdravotne nezávadný a vhodný pre detské hry a spokojný život Vašich štvornohých miláčikov.

Problémom súčasnej doby je výroba väčšiny produktov za použitia najrôznejších chemických látok a prísad, ktoré môžu negatívne ovplyvňovať ľudské zdravie. Podlahy z linolea obsahovali toxické ftaláty, k inštalácii plávajúcich podláh sa používajú syntetické lepidlá a drevotrieskový nábytok obsahuje formaldehyd.

Zo všetkých spomínaných produktov sa do ovzdušia uvoľňujú látky, z ktorých niektoré môžu negatívne ovplyvňovať ľudské zdravie. V minulosti bola zdravotná závadnosť preukázaná napríklad pri ftalátoch a toxických nonylfenoloch.

Vybrané prejavy škodlivých látok na ľudské zdravie:

  • bolesti hlavy
  • pocit únavy
  • nesústredenie
  • nespavosť
  • narušenie hormonálneho systému
  • a ďalšie

Nevýhodou je, že vplyv látok na ľudské zdravie sa nedá rýchlo a jednoznačne posúdiť a preto sa o prípadnom nebezpečenstve veľakrát ani nevie. Napríklad toxické nonylfenoly Nemecko zakázalo iba v roku 2003.

Kamienkový koberec TopStone splňuje atesty zdravotnej nezávadnosti

U kamienkových kobercov TopStone sa ale zdraviu škodlivých látok obávať nemusíte. Riečne kamienky sú prírodným materiálom a použité živicové spojivo neobsahuje zdraviu závadné látky, ani toxické nonylfenoly.

Unikátne spojivo používané v interiéri je certifikované atestom nezávadnosti. Výrobok zároveň disponuje označením „CE“, ktoré je zárukou predpísaných parametrov noriem Európskej únie pre podlahové použitie.

Kamienkový koberec TopStone je preto vhodný pre hrajúce sa deti, intenzívny kontakt detskej pokožky s podlahou a taktiež pre odpočinok Vašich štvornohých miláčikov. Podlaha sa zároveň veľmi dobre čistí a oproti klasickým textilným kobercom je odolná voči zachytávaniu prachu.

S prírodnou podlahou TopStone sa o krok priblížite k vytvoreniu zdravého domova.