Novinka: Opravná sada TopStone Plastbetón

30. 11. -0001 | Obecné

Kamenný koberec TopStone sa pokladá na čistý povrch bez deformácií a nežiaduceho poškodenia. Pre rýchlu opravu podkladových povrchov uvádza TopStone na trh novinku TopStone Plastbetón.

K čomu opravná sada slúži?

Opravná sada TopStone Plastbetón slúži k oprave poškodených podkladových povrchov, k vyspraveniu dier a prasklín, rovnako ako k oprave dilatačných špár. Plastbetón je vhodný k vyplneniu rozbitého a nesúdržného betónu a k opravám plotov a soklov.

Zároveň sa dá s Plastbetónom výborne vyrovnávať povrch až do výšky vrstvy 10 cm.

Unikátne vlastnosti

Plastbetón je trojzložkovým prípravkom, ktorý je po vytvrdnutí 3x pevnejší než betón a znesie zaťaženie až 80 Mpa. Výhodou materiálu Plastbetón je jednoduchá tvarovateľnosť, ktorá je ideálna pre výplň prasklín a k modelovaniu ostrých a zaoblených hrán. Po vytvrdnutí nedochádza k zmršteniu, takže sa hmota nedeformuje.

Úžasnou vlastnosťou oproti opravám na báze betónových zmesí a stierok je rýchle vytvrdnutie, ktoré zbytočne nezdržuje nadväzujúce technologické postupy. Pri aplikovaní opravnej vrstvy v hrúbke 1 cm, je povrch pochôdzi už za 90 minút.

Výhodou opravnej sady Plastbetón je taktiež deklarovaná spotreba bez strát spôsobených pri príprave materiálu. Plastbetón neobsahuje žiadnu vodu a rozpúšťadlá. Z jedného kilogramu prípravku vyrobíte presne jeden kilogram opravnej hmoty.

Jednoduché použitie

Príprava a použitie opravnej sady je ako u všetkých produktov TopStone nenáročný a zvládne ho úplne každý.

1. Poškodený povrch zdrsníte šmirgľovým papierom.

2. Štetcom z podkladu odstránite prach a nečistoty.

3. Zmiešajte zložku A so zložkou B v pomere 2,1 : 1.

4. Časťou vzniknutej hmoty natrite poškodený povrch.

5. Do zostávajúcej zmesi primiešame plnivo v pomere 1 : 4 až 5 podľa toho koľko sa spotrebovalo na penetrácii (spojivo : plnivo)

6. Zmes dôkladne premiešajte a aplikujte na poškodený povrch. Na záver povrch vyrovnajte a vyhlaďte. Pripravenú zmes je kvôli rýchlemu tuhnutiu nutné spracovať do 30 minút.