Radca nákupom

Neviete si rady pri nákupe? Nevadí. Radi Vám pomôžeme. Prečítajte si často kladené otázky, alebo sa pozrite na naše tipy a rady na našom YouTube kanáli. Radi vám pomôžeme aj na našom telefóne, alebo nám napíšte e-mail. Tešíme sa na vaše otázky.

pic-7.webp

Návod na pokládku kamenného koberca TopStone

Přehrát
pic-74.webp

TopStone prečo penetrovať?

Přehrát
pic-75.webp

Revitalizácia kamienkového povrchu TopStone

Přehrát

Užitočné informácie

Cena povrchu obsahuje spojivo tj. chemické zložky (živica sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. riečne alebo mramorové kamienky a to v poctivom množstve v rokmi overenej kvalite. TopStone je poctivé riešenie za poctivú cenu.

Materiál je vhodný pre úpravu alebo renováciu starých a nových betónových plôch v exteriéri aj interiéri. Konkrétne je možné materiál použiť na úpravu chodníkov, terás, balkónov, príjazdových ciest či vjazdov do garáží, okolia bazénov, vonkajších schodov a schodísk.

Spotreba materiálu súvisí s odporúčanou hrúbkou povrchu. Odporúčaná hrúbka povrchu pri riečnych kamienkoch je pre pochôdzne plochy 1,5 cm a pre plochy pojazdné 2cm. Odporúčaná hrúbka povrchov pri mramorových kamienkoch je pre pochôdzne plochy 1,5 cm a pre plochy pojazdné mramorový kamienok neodporúčame. V prípade realizácie zvislých plôch av prípade, že podklad nie je ideálne rovný, odporúčame pri objednaní materiálu počítať s dostatočnou rezervou (min. 15 %).

Únosnosť súvisí s kvalitou podkladných vrstiev a hrúbkou povrchu.

Pokládku odporúčame vykonávať za pekného počasia, vonkajšia odporúčaná teplota nesmie klesnúť pod 10 °C. Limitná teplota je 5 °C. V prípade dažďa pokládku nerealizujte.

Materiál je vhodný na úpravu starých betónových povrchov, je možné ho použiť aj na zámkovú dlažbu, pokiaľ je položená v podkladnom betóne. Ďalej je tiež možné materiál použiť na staré povrchy s keramickou dlažbou, pokiaľ dlažba tvorí pevný podklad. V prípade trhlín a prasklín v pôvodnom podkladovom betóne je bezpodmienečne nutné vybúrať nesúdržné a vydrolené časti betónu preč, povrch prebrúsiť, zbaviť nečistôt, previesť penetráciu materiálom TopFix a prípadné trhliny vyplniť tmelom TopFiller alebo je možné nerovnosti a výtlky dorovnať materiálom TopStone a následne realizovať.

Hĺbka založenia, kvalita, armovanie a hrúbka nového podkladového betónu závisí od budúceho účelu a použitia zhotovovanej plochy, preto odporúčame riešiť tieto parametre s Vaším odborným projektantom.

Povrch TopStone je možné pokladať na betóny až v čase, keď zvyšková vlhkosť v betóne je menšia ako 4%. V každom prípade je dôležité povrch prebrúsiť, vysať a následne napenetrovať.

Penetráciu podkladu odporúčame. Dôjde tak k ideálnemu priľnutiu povrchov TopStone k podkladu ak predĺženiu životnosti celého systému. Z nášho výrobného sortimentu ponúkame a odporúčame penetráciu TopFix. Penetrovanie je jednoduché a je možné vykonať v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v prípade pokládky povrchov na novo zrealizované betóny (vek do 1 mesiaca) od realizácie je nutné z dôvodu vysokej vlhkosti podkladného betónu vždy podklad penetrovať.

V prípade, že podkladný betón, či už nový alebo pôvodný, obsahuje dilatáciu, je nutné dilatovať povrch TopStone na rovnakom mieste tiež, a to tak, že novú dilatačnú lištu vložíme nad pôvodnú dilatáciu podkladového betónu.

Pokiaľ dilatáciu podklad nemá, nie je nutné dilatáciu vkladať ani do povrchu TopStone.

Väčšie plochy je potrebné dilatovať - od 16 m².

Povrch TopStone je ľahko udržovateľný, v zime sneh upratujeme hrablom (plastovým), po zime odporúčame povrch umyť hadicou, alebo tlakovou vodou. Ďalej povrch nepotrebuje z pohľadu jeho funkcie ďalšiu väčšiu údržbu.

Pokiaľ chce užívateľ povrchu posilniť lesk materiálu namiesto prirodzeného prírodného vzhľadu, je možné použiť revitalizačný náter. Tento náter povrch oživí a posilní celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list na revitalizačný náter a návod na údržbu povrchu TopStone.

Najdlhšie položený povrch TopStone je v Beskydoch a bol nositeľom tejto technológie položený v roku 1996. Z pohľadu funkcie je povrch bez zmeny.

Často kladené dotazy

Jedná sa o kamienkový povrch, ktorý býva popisovaný aj ako kamenný koberec, kamienková podlaha alebo kamienková dlažba. TopStone je materiál tvorený zmesou prírodných kamienkov a unikátneho spojiva (dvoch zložiek živice sl. A a tvrdidla sl. B).

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list na revitalizačný náter a návod na údržbu povrchu TopStone.

Sú vhodné na úpravu alebo renováciu starých a nových betónových plôch v exteriéri aj interiéri. Konkrétne je možné materiál použiť na úpravu chodníkov, terás, balkónov, príjazdových ciest či vjazdov do garáží, okolia bazénov, vonkajších schodov a schodísk.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list: Povrch TopStone.

Unikátnou vlastnosťou je vodopriepustnosť. V lete sa netvorí na povrchu kaluže av zime sa nešmýka, povrch je pevný a bez škár, je mrazuvzdorný a nenáročný na údržbu.

Kamienkové povrchy TopStone je možné použiť na nové betónové plochy, ale predovšetkým aj na betón starý, nerovný a nevzhľadný bez nutnosti jeho vybúrania. Ďalej na starú, ale plne funkčnú keramickú dlažbu, ktorá musí tvoriť pevný podklad a nesmie byť "dutá" či popraskaná (v opačnom prípade ju odporúčame vybúrať). Materiál TopStone je vhodný aj na zámkovú dlažbu, pokiaľ je uložená do podkladného betónu.

Sme tí, čo kamienkové povrchy alebo kamenné koberce priniesli na náš trh. Viac ako 20 rokov vylepšujeme, ako náš materiál, tak naše služby. Vyvíjame nové riešenia, inovujeme.

Možnosti využitia v interiéri sú široké, napr. chodby, garáže, pivnice, vstupné haly, obývacie izby, spálne, kúpeľne, schodiská, sauny, okolie vnútorných bazénov, zimné garáže a pod. Pokládka povrchu TopStone v interiéri je realizovaná v troch možných štruktúrach. Rozhodujúca pre výber štruktúry povrchu v interiéri je miera zaťaženia vodou. V interiéroch sa na pokládku povrchu TopStone používa unikátne spojivo EpoStone Clear, ktoré je nezávadné, číre a bez akéhokoľvek zápachu.

Stiahnite si materiálový list: EpoStone Clear

Áno, unikátne spojivo používané v interiéri je certifikované atestom nezávadnosti bez obsahu škodlivého NONYLFENOLU. Výrobok je označený značkou „CE“ – záruka predpísaných parametrov EU normou pre použitie podlahy. Povrch je antialergénny (menej sa práši).

Povrch sa udržuje klasickým spôsobom – vysávaním, zametaním, vytieraním, parným čistením a pod. Otvorená štruktúra povrchu je vhodná tam, kde povrch nie je zaťažovaný vodou. Naopak jej veľkou výhodou v interiéri je, že sa v porovnaní s plávajúcou podlahou netvorí na povrchu prachovej chuchvalce, prach postupne zapadá do štruktúry a jednoducho ho odstránite práve klasickým vysávačom. Takýto povrch je antialergénny.

Naše spojivo neobsahuje jedovatý nonylfenol a na základe jeho dlhoročného vývoja má jedinečné vlastnosti: pevnosť, poradí si s vlhkosťou, má vysokú UV stabilitu a poctivú cenu. Veľkú pozornosť tiež venujeme kvalite a čistote plniva t. j. kamienkom. Sú niekoľkokrát prané a triedené.

Cena obsahuje spojivo t. j. chemické zložky (živica sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo t. j. riečne alebo mramorové kamienky. TopStone je poctivé riešenie za poctivú cenu.

Áno môžete. Zvyšková vlhkosť maximálne 4%, na podkladovú konštrukciu neovplyvní prídržnosť a výsledné vlastnosti v povrchu.

Pri topení sa na povrchu netvoria kaluže, takže pri opätovnom zamrznutí nedochádza k tvorbe zľadovatenej plochy. Ľad pretrváva v medzerách medzi kamenivom a pri oteplení preteká voda cez vrstvu kamenného koberca.

Máme preškolených a certifikovaných kvalitných partnerov na pokládku a predaj našich povrchov a doplnkových materiálov. Kvalitný záručný a pozáručný servis. Sme bližšie zákazníkovi.

Pozrite sa na náš zoznam certifikovaných zmluvných partnerov.

Ponúkame veľkú škálu povrchov, ktoré tvoria dva druhy plnivá (kamienkov). Kamienky riečne a kamienky mramorové v mnohých farebných prevedeniach. Riečne kamienky majú veľkosti (frakciu) kamienkov 2 – 8 mm. Všetky nami ponúkané povrchy s riečnymi kamienkami MADEIRA, JAVA, ELBA, KORSIKA, KRÉTA, KORFU či SANTORINI je možné použiť na pochôdzne plochy napr. v okolí bazéna, na chodníky, na terasy a rovnako tak aj na plochy pojazdné, napr. na úpravu príjazdových ciest, vjazdov do garáží či státia pre autá. Pre zvislé plochy (schody, schodiská, a pod.) odporúčame povrch MADEIRA (frakcia 2 – 5 mm) alebo povrch JAVA, ELBA či SANTORINI (frakcia 2 – 8 mm).

Mramorové povrchy ponúkame v pätnástich základných farebných prevedeniach, ktoré je možné medzi sebou podľa vlastného vkusu zákazníka kombinovať. Mramorové kamienky majú veľkosť (frakciu) 4 – 7 mm. Hodí sa pre plochy pochôdzí (odporúčaná hrúbka 1 cm) aj pre plochy pojazdné (odporúčaná hrúbka 1, 5 cm). Na základe konkrétnej objednávky zákazníka sme schopní dodať mramorové povrchy aj vo veľkosti kamienkov (frakcii) 2 – 4 mm, tieto odporúčame pre pochôdzne plochy.

Perleťové povrchy ponúkame v 8 základných farebných variantoch, aj tieto je možné medzi sebou vzájomne kombinovať. Perleťové kamienky majú veľkosť (frakciu) 3-5 mm. Vhodné sú predovšetkým do interiéru na vodorovné aj zvislé plochy.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list EpoStone - unikátne spojivo.

Áno. Prevažná väčšina zákazníkov si menšie plochy pokladá sama. Dôraz je treba dať na dôkladné premiešanie všetkých zložiek a následné položenie podľa priloženého návodu na pokládku. Odporúčame tiež pred pokládkou vidieť náš videonávod.

Kam ďalej? Pozrite sa na videonávod a stiahnite si návod na pokládku a ošetrenie povrchu TopStone.

Plnivo (kamienky) je balené v plastových vreciach s hmotnosťou 25 kg. Spojivo je dvojzložkové, teda živica (zložka A) + tvrdidlo (zložka B). Zložky spojiva sú balené v tzv. twinpacku (A+B) s hmotnosťou 1,25 kg, čo je balenie pre 25 kg vrece kameniva alebo samostatne v maloobchodných plastových obaloch. Každá dodávka obsahuje prehľadný návod na pokládku v tlačenej podobe a etikety na obaloch výrobkov obsahujú prehľadnú informáciu o miešacích pomeroch zložiek spojiva.

Odporúčaná hrúbka povrchu s riečnymi kamienkami je pre pochôdzne plochy 1, 5 cm a pre plochy pojazdné 2 cm. Odporúčaná hrúbka povrchu s mramorovými kamienkami je pre pochôdzku plochy od 1 cm.

V prípade realizácie zvislých plôch av prípade, že podklad nie je ideálne rovný, odporúčame pri objednaní materiálu počítať s dostatočnou rezervou (min. 15 %).

Zvislé plochy sa pokladať dajú.

Je niekoľko variantov, ako zvislú plochu aplikovať:

1. pomocou debnenia - prevažne v exteriéri - sokle, schody maximálne do výšky 30 cm. Zvislá plocha sa musí zašalovať a vždy je potrebné, aby pod touto zvislou plochou bol súdržný podklad. Pri zvislých plochách je nutné pred pokládkou povrchu TopStone použiť penetráciu TopFix.

2. priamou aplikáciou na stenu stenovým systémom TopWall – možné využitie ako v exteriéri, tak v interiéri a to do ľubovoľnej výšky – bez použitia fixácie – debnenia. Pri kombinácii systému TopWall a TopStone v exteriéri, môže dôjsť pri výslednom povrchu k ľahkej farebnostnej odchýlke. Viac v materiálovom liste TopWall.

Pokládku odporúčame vykonávať za pekného počasia. Vonkajšia teplota nesmie klesnúť pod 10 °C. Limitný je 5 °C. V prípade dažďa pokládku nerealizujte.

POZOR na „horúce dni“, nad 30°C je nutné nechať spojivo aklimatizovať napr. z rozpáleného auta na teplotu 25°C.

To záleží na zručnosti. Odporúčaná dĺžka spracovateľnosti zmesi je 40 min. pri vonkajšej teplote 20 °C. Pri vyšších teplotách sa teda doba spracovateľnosti skracuje a pri nižších predlžuje. Odporúčame si prácu dobre rozvrhnúť a naraz namiešať menšie množstvo materiálu, napr. 25 kg plnivá (kamienkov) a adekvátne množstvo spojiva (podľa etikety). Najprv sa zmieša adekvátny pomer živice a tvrdidla v samostatnej plastovej nádobe a následne sa zmes vleje do kameniva do 24l plastového vedra a opäť sa dôkladne premieša.

Pri aplikácii na stenu materiálom TopWal, odporúčame celkové množstvo materiálu rozdeliť na 1/4 alebo aspoň 1/2 v pomere podľa návodu na etikete.

Všetky potrebné informácie nájdete v návode na pokládku.

Pri penetrácii dochádza k ideálnemu priľnutiu povrchov TopStone k podkladu ak predĺženiu životnosti celého systému. Z nášho výrobného sortimentu ponúkame a odporúčame penetráciu TopFix. Penetrovanie je jednoduché a je možné vykonať v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v prípade pokládky povrchu na novo zrealizované betóny (vek do 1 mesiaca). Z dôvodu vysokej vlhkosti je nutné takýto podklad penetrovať VŽDY. Betóny staršie ako jeden rok odporúčame penetrovať, z dôvodu zhodnotenia podkladu, lepšej priľnavosti a predĺženia životnosti výsledného povrchu TopStone.

Na využitie v interiéri odporúčame využiť unikátnu penetráciu TopFix interiér, ktorú je možné aplikovať na všetky druhy podkladu bez obmedzenia vlhkosti.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list TopFix - väzná a penetračná poterová hmota a materiálový list TopFix interiér.

Penetrácia TopFix nenahrádza hydroizoláciu.

Význam slova je rozšírenie, roztiahnutie, zväčšenie. V našom odbore je dilatácia alebo dilatovanie opatrení, ktoré zamedzia poškodeniu podlahovej konštrukcie pri rozpínaní (zmeny teplôt, pohyby podložia). V praxi ide o prerušenie konštrukcie vytvorením dilatačnej škáry, ktorú vyplníme pružným tmelom či TopFillerom, na podklad ukotvíme dilatačné lišty tmelom.

Pokiaľ je podkladový betón či všeobecne podklad dilatovaný, je nutné dilatáciu urobiť aj v povrchu TopStone. Použiť je možné hliníkové alebo nerezové lišty, ktoré nájdete v našej ponuke a je možné ich objednať spoločne s materiálom TopStone. Dilatácie je vhodné vykonávať aj pri väčších plochách, a to aj v prípade, že nie sú v podkladnom betóne.

Hliníkové či nerezové ukončovacie lišty majú profil písmena L, sú 2, 5 m dlhé a slúžia na ukončenie a oddelenie materiálu TopStone od okolitého povrchu. Používajú sa aj ako dilatácia.

V ponuke TOPSTONE máme aj tvarovacie lišty (nerezové, hliníkové), pomocou ktorých ľahko vytvoríte požadovaný tvar.

Povrch je pochôdzny po 24 hodinách pri teplote 20 ° C a plne zaťažiteľný, teda aj pojazdný, po 7 dňoch.

Zastrešenie bazéna je vhodné riešiť až po pokládke materiálu TopStone, a to ideálne až po 7 dňoch od realizácie. Po uplynutí 7 dní môžeme do povrchu vŕtať a zastrešenie nainštalovať.

Nie. Povrch TopStone je vodopriepustný a teda neslúži ako hydroizolácia. V našom výrobnom sortimente máme riešenie aj na izoláciu podkladu pred pokládkou povrchu TopStone, a síce materiál TopPur. Pre bližšie informácie kontaktujte náš obchodný úsek alebo certifikovaných partnerov.

Materiálový list TopPur na stiahnutie.

V prípade novej plochy odporúčame riešiť túto otázku so svojim odborným projektantom v závislosti od funkčného využitia výslednej plochy av prípade použitia povrchovej úpravy TopStone na starý betón či povrch sú stavebno-technické podmienky podkladovej vrstvy už dané.

Áno. Povrch sa dá pri prípadnom poškodení pomerne ľahko opraviť, ale záleží na miere jeho poškodenia. V prípade nedodržania technologického postupu (tj zlého premiešania zmesi alebo použitia nesprávnych pomerov živice a tvrdidla) môže postupom času dôjsť k vydrolovaniu kamienkov. V tomto prípade je potrebné povrch doplniť kamienkovou zmesou a použiť revitalizačný náter TopVital, ktorý povrch spevní a obnoví do žiaduceho funkčného stavu.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list TopVital - revitalizačný náter.

Povrch TopStone je ľahko udržiavateľný, v zime sneh upratujeme hrablom (plastovým), po zime odporúčame povrch umyť hadicou, alebo tlakovou vodou. Ďalej povrch nepotrebuje z pohľadu jeho funkcie ďalšiu väčšiu údržbu.

Pokiaľ chce užívateľ povrchu posilniť lesk materiálu namiesto prirodzeného prírodného vzhľadu, je možné použiť revitalizačný náter. Tento náter povrch oživí a posilní celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list na revitalizačný náter a návod na údržbu povrchu TopStone.

Záruka na pokládku povrchu vykonanú TOPSTONE s.r.o. alebo certifikovaným partnerom je 2 roky. V prípade nákupu materiálu a jeho položenia svojpomoci zákazníkom je doba expirácie materiálu uvedená na obale výrobku.

Prvé položené m² materiálu TopStone boli v Beskydách v roku 1996. To je teda dĺžka praxí overenej životnosti.

Pri odoslaní písomnej objednávky vám nasledujúci pracovný deň potvrdíme termín dodania a poprípade spôsob dopravy. Dodávka materiálu netrvá dlhšie ako týždeň. V prípade objednania dodávky materiálu s pokládkou je termín dojednávaný individuálne.

Cena dopravy nie je zahrnutá v cene materiálu a je vždy zákazníkovi kalkulovaná individuálne (samozrejme ešte pred dodaním materiálu) a účtovaná samostatne. Pokiaľ sa rozhodnete prezrieť si naše vzorkovne alebo navštíviť našich certifikovaných partnerov, môžete zároveň nakúpiť materiál priamo pri osobnom odbere.

Materiál je potrebné skladovať na suchom mieste av pôvodnom obale pri teplote od 12 do 25 °C. Materiál je potrebné spracovať do 12 mesiacov od jeho výroby viď informácie na obale výrobku.

 • Pokládku je možné realizovať aj na nespevnené plochy, v ponuke máme dva systémy – TopStone Cell a TopStone Mesh.
 • Nie je nutné robiť rozsiahle výkopové práce ako pri ostatných substitutoch.
 • Jedná sa o vysoko kvalitnú armovaciu mrežu zo skleného vlákna s veľkým rozstupom.
 • Využíva sa všade tam, kde je potrebné zvýšiť pevnosť v ohybe a pružnosť TopStone systému.

Materiálový list TopMesh na stiahnutie.

 • TopCell používame v povrchoch, v ktorých potrebujeme dosiahnuť väčšiu stabilitu podložia bez nutnosti rozsiahlych výkopových prác.
 • Nosným prvkom je TopCell rôznych výšok s perforáciou – z dôvodu spolupôsobenia s ohľadom na spôsob využívania a zaťažovania výslednej plochy.

Materiálový list TopCell na stiahnutie.

 • Ide o netradičné dizajnové riešenie využívajúce trendové farby pre interiéry a exteriéry, ktoré sa chcú odlíšiť.
 • Tento produkt odporúčame prioritne aplikovať v interiéri.
 • Tento produkt zapadá do rodiny kamenných kobercov TopStone, je zmesou unikátneho interiérového spojiva EpoStone Clear a prírodných farbených riečnych kamienkov.
 • Umiestnením vykurovacej rohože pod povrch TopStone sa dosiahne výborná akumulácia a prenos tepla do povrchu a do priestoru miestnosti.
 • Na anhydrid je možné kamenný koberec pokladať až keď zvyšková vlhkosť bude menšia ako 2%, z dôvodu veľkej savosti anhydridu odporúčame penetráciu vykonať 2×.

Sú 4 možnosti ukončenia kamenných povrchov:

 • Do stratena – rýchla aplikácia bez nutnosti použitia debnenia alebo ukončovacej lišty.
 • Na debnenie – výhodou je vytvorenie hrany povrchu pomocou použitého debnenia.
 • Do lišty – výhodou je estetický vzhľad, kombinovateľnosť s iným materiálom, možnosť tvarovania lišty na oblých hranách (použitie tvarovacích líšt).
 • Do odkvapovej lišty - výhodou je odtok vody z hrany podkladnej konštrukcie, farebná kombinovateľnosť s povrchom, rýchla aplikácia.

Zostaňme v kontakte

Prajete si dostávať novinky e-mailom a byť stále v obraze? Stačí zadať Váš e-mail a prihlásiť sa k odberu noviniek.

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom ponuky a spracovania marketingových ponúk. Viac informácií:Ochrana osobných údajov

Stránky sú chránené službou Google reCAPTCHA ochrana osobných údajov a zmluvné podmienky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

Prevádzka a korešpondenčná adresa spoločnosti:
TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Vrbovská cesta 123, 921 01 Piešťany
+421 918 459 563
info@topstone.sk

IČO: 47096926
IČ DPH: SK 2023753886

Sídlo firmy:

TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Palárikova 76, 022 01 Čadca

Bankové spojenie: 4017922122 / 7500
IBAN: SK05 7500 0000 0040 1792 2122
Spoločnosť je registrovaná na okresnom súde Trnava,
oddiel s.r.o., vložka číslo 31454/T

Otváracia doba:
Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30 hod.