Radca nákupom

Neviete si rady pri nákupe? Nevadí. Radi Vám pomôžeme. Prečítajte si často kladené otázky, alebo sa pozrite na naše tipy a rady na našom YouTube kanáli. Radi vám pomôžeme aj na našom telefóne, alebo nám napíšte e-mail. Tešíme sa na vaše otázky.

Zostaňme v kontakte

Prajete si dostávať novinky e-mailom a byť stále v obraze? Stačí zadať Váš e-mail a prihlásiť sa k odberu noviniek.

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom ponuky a spracovania marketingových ponúk. Viac informácií:Ochrana osobných údajov

Stránky sú chránené službou Google reCAPTCHA ochrana osobných údajov a zmluvné podmienky.

Kontakt

Prevádzka a korenšpondenčná adresa spoločnosti:
TOPSTONE Slovensko s.r.o
Vrbovská cesta 123, 921 01 Piešťany
+421 918 459 563
info@topstone.sk

IČO: 47096926
IČ DPH: SK 2023753886

Sídlo firmy:

TOPSTONE Slovensko s.r.o
Bratislavská 113, 921 01 Piešťany

Bankové spojenie: 4017922122 / 7500
IBAN: SK05 7500 0000 0040 1792 2122
Spoločnosť je registrovaná na okresnom súde Trnava,
oddiel s.r.o., vložka č.31454/T

Otváracia doba počas vianočných sviatkov:
Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:00 hod.pic-7.webp

Návod na pokládku kamenného koberce TopStone

Přehrát
pic-74.webp

TopStone prečo penetrovať?

Přehrát
pic-75.webp

Revitalizácia kamienkového povrchu TopStone

Přehrát

Užitočné informácie

Cena povrchu obsahuje spojivo tj. Chemické zložky (živica sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. riečne alebo mramorové kamienky a to v poctivom množstve v rokmi overenej kvalite. TopStone je poctivé riešenie za poctivú cenu.

Materiál je vhodný pre úpravu alebo renováciu starých a nových betónových plôch v exteriéri aj interiéri. Konkrétne je možné materiál použitý pre úpravu chodníkov, terás, balkónov, príjazdových ciest či vjazdov do garáží, okolie bazénov, vonkajších schodov a schodísk.

Spotřeba materiálu souvisí s doporučenou tloušťkou povrchu. Doporučená tloušťka povrchu u říčních kamínků je pro pochůzí plochy 1,5 cm a pro plochy pojízdné 2cm. Doporučená tloušťka povrchů u mramorových kamínků je pro pochůzí plochy 1,5 cm a pro plochy pojízdné mramorový kamínek nedoporučujeme. V případě realizace svislých ploch a v případě, že podklad není ideálně rovný, doporučujeme při objednání materiálu počítat s dostatečnou rezervou (min. 15 %).

Únosnost souvisí s kvalitou podkladních vrstev a tloušťkou povrchu.

Pokládku doporučujeme provádět za pěkného počasí, venkovní doporučená teplota nesmí klesnout pod 10 °C. Limitní teplota je 5°C. V případě deště pokládku nerealizujte.

Materiál je vhodný na úpravu starých betonových povrchů, je možné jej použít také na zámkovou dlažbu, pokud je položena v podkladním betonu. Dále je také možno materiál použít na staré povrchy s keramickou dlažbou, pokud dlažba tvoří pevný podklad. V případě trhlin a prasklin v původním podkladním betonu je bezpodmínečně nutné vybourat nesoudržné a vydrolené části betonu pryč, povrch přebrousit, zbavit nečistot, provést penetraci materiálem TopFix a případné trhliny vyplnit tmelem TopFiller nebo lze nerovnosti a výtluky dorovnat materiálem TopStone a následně realizovat pokládku doporučené tloušťky.

Hloubka založení, kvalita, armování a tloušťka nového podkladního betonu závisí na budoucím účelu a použití zhotovované plochy, proto doporučujeme řešit tyto parametry s Vaším odborným projektantem.

Povrch TopStone lze pokládat na betony až v době, kdy zbytková vlhkost v betonu je menší než 4%. V každém případě je důležité povrch přebrousit, vysát a následně napenetrovat.

Penetraci podkladu doporučujeme. Dojde tak k ideálnímu přilnutí povrchů TopStone k podkladu a k prodloužení životnosti celého systému. Z našeho výrobního sortimentu nabízíme a doporučujeme penetraci TopFix. Penetrování je jednoduché a lze provézt v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v případě pokládky povrchů na nově zrealizované betony (stáří do 1 měsíce) od realizace je nutné z důvodů vysoké vlhkosti podkladního betonu vždy podklad penetrovat.

V prípade, že podkladový betón, či už nový alebo pôvodný, obsahuje dilatáciu, je nutné dilatovať povrch TopStone v rovnakom mieste tiež, a to tak, že novú dilatačnú lištu vložíme nad pôvodnú dilatácie podkladového betónu.

Ak dilatáciu podklad nemá, nie je nutné dilatáciu vkladať ani do povrchu TopStone.

Väčšie plochy je potrebné dilatovať - od 16 m².

Povrch TopStone je ľahko udržiavateľný, v zime sneh upratujeme hrablo (plastovým), po zime odporúčame povrch umyť hadicou, alebo tlakovou vodou. Ďalej povrch nepotrebuje z pohľadu jeho funkcie ďalšie väčšie údržbu.

Ak chce používateľ povrchu posilniť lesk materiálu namiesto prirodzeného prírodného vzhľadu, je možné použiť revitalizačné náter. Tento náter povrch oživí a posilní celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list na revitalizačné náter a návod na údržbu povrchu TopStone.

Najdlhšie položený povrch TopStone je v Beskydách a bol nositeľom tejto technológie položený v roku 1996. Z pohľadu funkcie je povrch bez zmeny

Často kladené dotazy

Jedná sa o kamienkový povrch, ktorý býva popisovaný aj ako kamenný koberec, kamienková podlaha alebo kamienková dlažba. TopStone je materiál tvorený zmesou prírodných kamienkov a unikátneho spojiva (dvoch zložiek živice sl. A a tvrdidla sl. B).

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list EpoStone - unikátny spojivo [PDF], materiálový list povrch TopStone

Sú vhodné pre úpravu alebo renováciu starých a nových betónových plôch v exteriéri aj interiéri. Konkrétne je možné materiál použiť na úpravu chodníkov, terás, balkónov, príjazdových ciest či vjazdov do garáží, okolie bazénov, vonkajších schodov a schodísk.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list: Povrch TopStone

Unikátnou vlastnosťou je vodopriepustnosť. V lete sa netvoria na povrchu kaluže a v zime nešmýka, povrch je pevný a bez škár, je mrazuvzdorný a nenáročný na údržbu.

Kamienkové povrchy TopStone možno použiť na nové betónové plochy, ale predovšetkým tiež na betón starý, nerovný a nevzhľadný bez nutnosti jeho vybúranie. Ďalej na starú, ale plne funkčný keramickú dlažbu, ktorá musí tvoriť pevný podklad a nesmie byť "duté" či popraskaná (v opačnom prípade ju doporučujeme vybúrať). Materiál TopStone je vhodný aj na zámkovú dlažbu, ak je uložená do podkladového betónu.

Sme tí, čo kamienkové povrchy alebo kamenné koberce priniesli na náš trh. Vyše 20 rokov vylepšujeme, ako náš materiál, tak naše služby. Vyvíjame nové riešenia, inovujeme.

Možnosti využitia v interiéri sú široké, napr. chodby, garáže, pivnice, vstupné haly, obývacie izby, spálne, kúpeľne, schodisko, sauny, okolie vnútorných bazénov, zimné garáže a pod. Pokládka povrchu TopStone v interiéri je realizovaná v troch možných štruktúrach. Rozhodujúce pre výber štruktúry povrchu v interiéri je miera zaťaženia vodou. V interiéroch sa pre pokládku povrchu TopStone používa unikátnu spojivo EpoStone Clear, ktoré je nezávadné, číre a bez akéhokoľvek zápachu.

Materiálový list: EpoStone Clear

Áno, unikátne spojivo používané v interiéri je certifikované atestom neškodnosti bez obsahu škodlivého nonylfenol. Výrobok je označený značkou "CE" - záruka predpísaných parametrov EÚ normou pre použitie podlahy. Povrch je antialergénny (menej sa práši).

Povrch sa udržiava klasickým spôsobom - vysávaním, zametaním, vytieraním, parným čistením pod. Otvorená štruktúra povrchu je vhodná tam, kde povrch nie je zaťažovaný vodou. Naopak, jej veľkou výhodou v interiéri je, že sa v porovnaní s plávajúcou podlahou netvoria na povrchu prachové chuchvalce, prach postupne zapadá do štruktúry a jednoducho ho odstránite práve klasickým vysávačom. Takýto povrch je antialergénne.

Naše spojivo neobsahuje jedovatý nonylfenol a na základe jeho dlhoročného vývoja má jedinečné vlastnosti: pevnosť, poradí si s vlhkosťou, má vysokú UV stabilitu a poctivú cenu. Veľkú pozornosť tiež venujeme kvalite a čistote plniva tj. Kamienkom. Sú niekoľkokrát prané a triedené.

Cena obsahuje spojivo tj. chemické zložky (živica sl. A a tvrdidlo sl. B) a plnivo tj. Riečne alebo mramorové kamienky. TopStone je poctivé riešenie za poctivú cenu.

Áno môžete. Zvyšková vlhkosť maximálne 4%, na podkladovú konštrukciu neovplyvní priľnavosť a výsledné vlastnosti v povrchu.

Pri topení sa na povrchu netvoria kaluže, takže pri opätovnom zamrznutí nedochádza k tvorbe zľadovatenej plochy. Ľad pretrváva v medzerách medzi kamenivom a pri oteplení preteká voda cez vrstvu kamenného koberca.

Máme preškolených a certifikovaných kvalitných partnerov pre pokládku a predaj našich povrchov a doplnkových materiálov. Kvalitný záručný a pozáručný servis. Sme bližšie k zákazníkovi.

Pozrite sa na náš zoznam certifikovaných zmluvných partnerov

Ponúkame veľkú škálu povrchov, ktoré tvoria dva druhy plniva (kamienkov). Kamienky riečne a kamienky mramorové v mnohých farebných prevedeniach. Riečne kamienky majú veľkosti (frakciu) kamienkov 2 - 8 mm. Všetky nami ponúkané povrchy s riečnymi kamienkami MADEIRA, JÁVA, ELBA, KORSIKA, Kréta, Korfu či SANTORINI možno použiť pre pochôdzne plochy napr. V okolí bazéna, pre chodníky, na terasy a rovnako tak aj pre plochy pojazdné, napr. Pre úpravu príjazdových ciest , vjazdov do garáží či státia pre autá. Pre zvislé plochy (schody, schodiská, apod.) Doporučujeme povrch MADEIRA (frakcia 2 - 5 mm) alebo povrch JÁVA, ELBA či SANTORINI (frakcie 2 - 8 mm).

Mramorové povrchy ponúkame v pätnástich základných farebných prevedeniach, ktoré možno medzi sebou podľa vlastného vkusu zákazníka kombinovať. Mramorové kamienky majú veľkosť (frakciu) 4 - 7 mm. Hodí sa pre plochy pochôdzne (odporúčaná hrúbka 1 cm) aj pre plochy pojazdné (odporúčaná hrúbka 1, 5 cm). Na základe konkrétnej objednávky zákazníka sme schopní dodať mramorové povrchy tiež vo veľkosti kamienkov (frakciu) 2 - 4 mm, tieto doporučujeme pre pochôdzne plochy.

Perleťové povrchy ponúkame v 8 základných farebných variantoch, aj tieto je možné medzi sebou vzájomne kombinovať. Perleťové kamienky majú veľkosť (frakciu) 3-5 mm. Vhodné sú predovšetkým do interiér na vodorovné i zvislé plochy.

Pre viac informácií si stiahnite Materiálové listy EpoStone - unikátny spojivo [PDF]

Ano. Převážná většina zákazníků si menší plochy pokládá sama. Důraz je třeba dát na důkladné promíchání všech složek a následné položení dle přiloženého návodu k pokládce. Doporučujeme také před pokládkou zhlédnout náš videonávod.

Kam dál? Podívejte se na videonávod Stáhněte si návod na pokládku a ošetření povrchu TopStone

Plnivo (kamínky) je baleno v plastových pytlích o hmotnosti 25 kg. Pojivo je dvousložkové, tedy pryskyřice (složka A) + tvrdidlo (složka B). Složky pojiva jsou baleny v tzv. twinpacku  (A+B) o hmotnosti 1,25 kg, což je balení pro 25 kg pytel kameniva nebo samostatně v maloobchodních plastových obalech. Každá dodávka obsahuje přehledný návod k pokládce v tištěné podobě a etikety na obalech výrobků obsahují přehlednou informací o mísících poměrech složek pojiva.

Doporučená tloušťka povrchu s říčními kamínky je pro pochůzí plochy 1, 5 cm a pro plochy pojízdné 2 cm. Doporučená tloušťka povrchu s mramorovými kamínky je pro pochůzí plochy od 1 cm.

V případě realizace svislých ploch a v případě, že podklad není ideálně rovný, doporučujeme při objednání materiálu počítat s dostatečnou rezervou (min. 15 %).

Svislé plochy se pokládat dají.

Je několik variant, jak svislou plochu aplikovat

1. pomocí bednění - převážně v exteriéru - sokly, schody maximálně  do výšky 30 cm. Svislá plocha se musí zašalovat a vždy je potřeba, aby pod touto svislou plochou byl soudržný podklad. U svislých ploch je nutné před pokládkou povrchu TopStone použít penetraci TopFix.

2. přímou aplikací na stěnu stěnovým systémem TopWall - možné využití jak v exteriéru, tak v interiéru a to do libovolné výšky - bez použití fixace - bednění. Při kombinaci systému TopWall a TopStone v exteriéru, může dojít u výsledného povrchu k lehké barevnostní odchylce. Více v materiálovém listu  TopWall

Pokládku doporučujeme provádět za pěkného počasí. Venkovní teplota nesmí klesnout pod 10°C. Limitní je 5°C. V případě deště pokládku nerealizujte.

POZOR na "horké dny" nad 30°C je nutné nechat pojivo aklimatizovat např. z rozpáleného auta na teplotu 25°C.

To záleží na zručnosti. Doporučená délka zpracovatelnosti směsi je 40 min. při venkovní teplotě 20°C. Při vyšších teplotách se tedy doba zpracovatelnosti zkracuje a při nižších prodlužuje. Doporučujeme si práci dobře rozvrhnout a najednou namíchat menší množství materiálu, např. 25 kg plniva (kamínků) a adekvátní množství pojiva (dle etikety). Nejprve se smíchá adekvátní poměr pryskyřice a tvrdidla v samostatné plastové nádobě a následně se směs vlije do kameniva do 24l plastového vědra a opět se důkladně promíchá.

U aplikace na stěnu materiálem TopWal, doporučujeme celkové množství materiálu rozdělit na 1/4 nebo alespoň 1/2 v poměru dle návodu na etiketě.

Veškeré potřebné informace naleznete v Návodu na pokládku

Pri penetrácii dochádza k ideálnemu priľnutie povrchov TopStone k podkladu a k predĺženiu životnosti celého systému. Z nášho výrobného sortimentu ponúkame a odporúčame penetráciu TopFix. Penetrovanie je jednoduché a možno vykonať v jednom kroku s pokládkou materiálu TopStone. Pozor v prípade pokládky povrchu na novo zrealizované betóny (vek do 1 mesiaca). Z dôvodu vysokej vlhkosti je nutné takýto podklad penetrovať VŽDY. Betóny staršie ako jeden rok odporúčame penetrovať, z dôvodu zhodnotenie podkladu, lepšej priľnavosti a predĺženie životnosti výsledného povrchu TopStone.

Pre využitie v interiéri odporúčame využiť unikátnu penetrácia TopFix interiér, ktorú je možné aplikovať na všetky druhy podklade bez obmedzenia vlhkosti.

Pre viac informácií si stiahnite materiálový list TopFix - väzná a penetračné poterová hmota a materiálový list TopFix interiér

Penetrácia TopFix nenahrádza hydroizoláciu.

Význam slova je rozšírenie, roztiahnutie, zväčšenie. V našom odbore je dilatácia alebo dilatovanie opatrenie, ktoré zamedzí poškodeniu podlahovej konštrukcie pri rozpínaní (zmeny teplôt, pohyby podložia). V praxi ide o prerušení konštrukcie vytvorením dilatačné škáry, ktorú vyplníme pružným tmelom či TopFillerem, na podklad ukotvíme dilatačné lišty tmelom.

Pokud je podkladní beton či obecně podklad dilatován, je nutné dilataci udělat také v povrchu TopStone. Použít lze hliníkové nebo nerezové lišty, které naleznete v naší nabídce a lze je objednat společně s materiálem TopStone. Dilatace je vhodné provádět také u větších ploch, a to i v případě, že nejsou v podkladním betonu.

Hliníkové či nerezové ukončovacie lišty majú profil písmena L, sú 2, 5 m dlhé a slúži na ukončenie a oddelenie materiálu TopStone od okolitého povrchu. Používajú sa aj ako dilatácia.

V ponuke TOPSTONE máme tiež tvarovacie lišty (nerezové, hliníkové), pomocou ktorých ľahko vytvoríte požadovaný tvar.

Povrch je pochôdzne po 24 hodinách pri teplote 20 ° C a plne zaťažiteľný, teda aj pojazdný, po 7 dňoch.

Zastrešenie bazéna je vhodné riešiť až po pokládke materiálu TopStone, a to ideálne až po 7 dňoch od realizácie. Po uplynutí 7 dní môžeme do povrchu vŕtať a zastrešenie nainštalovať.

Nie. Povrch TopStone je vodopriepustný a teda neslúži ako hydroizolácia. V našom výrobnom sortimente máme riešenie aj pre izoláciu podkladu pred pokládkou povrchu TopStone, a síce materiál TopPur. Pre bližšie informácie kontaktujte náš obchodný úsek alebo certifikované partnermi.


Materiálový list TopPur

V případě nové plochy doporučujeme řešit tuto otázku se svým odborným projektantem v závislosti na funkčním využití výsledné plochy a v případě použití povrchové úpravy TopStone na starý beton či povrch jsou stavebně technické podmínky podkladní vrstvy již dané.

Ano. Povrch se dá při případném poškození poměrně snadno opravit, ale záleží na míře jeho poškození. V případě nedodržení technologického postupu (tj. špatného promíchání směsi nebo použití nesprávných poměrů pryskyřice a tvrdidla) může postupem času dojít k vydrolování kamínků. V tomto případě je zapotřebí povrch doplnit kamínkovou směsí a použít revitalizační nátěr TopVital, který povrch zpevní a obnoví do žádoucího funkčního stavu.

Pro více informací si stáhněte materiálový list TopVital - revitalizační nátěr

Povrch TopStone je snadno udržovatelný, v zimě sníh uklízíme hrablem (plastovým), po zimě doporučujeme povrch umýt hadicí, nebo tlakovou vodou. Dále povrch nepotřebuje z pohledu jeho funkce další větší údržbu.

Pokud hodlá uživatel povrchu posílit lesk materiálu namísto přirozeného přírodního vzhledu, je možno použít revitalizační nátěr. Tento nátěr povrch oživí a posílí celé vlastnosti celého podlahového systému podlahy.

Pro více informací si stáhněte materiálový list na revitalizační nátěr a návod na údržbu povrchu TopStone.

Záruka na pokládku povrchu provedenou TOPSTONE s.r.o. nebo certifikovaným partnerem je 2 roky. V případě nákupu materiálu a jeho položení svépomoci zákazníkem je doba expirace materiálu uvedena na obalu výrobku.

První položené m² materiálu TopStone byly v Beskydech v roce 1996. To je tedy délka praxí ověřené životnosti.

Při odeslání písemné objednávky vám následující pracovní den potvrdíme termín dodání a popřípadě způsob dopravy. Dodávka materiálu netrvá déle než týden. V případě objednání dodávky materiálu s pokládkou je termín sjednáván individuálně.

Cena dopravy není zahrnuta v ceně materiálu a je vždy zákazníkovi kalkulována individuálně (samozřejmě ještě před dodáním materiálu) a účtována samostatně. Pokud se rozhodnete prohlédnout si naše vzorkovny nebo navštívit naše certifikované partnery, můžete zároveň nakoupit materiál přímo při osobním odběru.

Materiál je zapotřebí skladovat na suchém místě a v původním obalu při teplotě od 12 do 25 °C. Materiál je potřeba zpracovat do 12 měsíců od jeho výroby viz informace na obalu výrobku.

 • Pokládku je možné realizovat i na nezpevněné plochy, v nabídce máme dva systémy – TopStone Cell a TopStone Mesh.
 • Není nutné dělat rozsáhlé výkopové práce jako u ostatních substitutů.
 • Jedná se o vysoce kvalitní armovací mříž ze skelného vlákna s velkou roztečí.
 • Využívá se všude tam, kde je potřeba zvýšit pevnost v ohybu a pružnost TopStone systému.

Materiálový list TopMesh

 • TopCell používáme v površích, ve kterých potřebujeme dosáhnout větší stability podloží bez nutnosti rozsáhlých výkopových prací.
 • Nosným prvkem je TopCell různých výšek s perforací – z důvodu spolupůsobení s ohledem na  způsob využívání a zatěžování výsledné plochy.

Materiálový list TopCell

 • Jedná se o netradiční designové řešení využívající trendových barev pro interiéry a exteriéry, které se chtějí odlišit.
 • Tento produkt doporučujeme prioritně aplikovat v interiéru.
 • Tento produkt zapadá do rodiny kamenných koberců TopStone, je směsí unikátního interiérového pojiva EpoStone Clear a přírodních barvených říčních kamínků
 • Umístěním topné rohože pod povrch TopStone se dosáhne výborné akumulace a přenosu tepla do povrchu a do prostoru místnosti.
 • Na anhydrid je možné kamenný koberec pokládat až, když zbytková vlhkost bude menší než 2%. z důvody velké savosti anhydridu doporučujeme pennetraci provést 2×.

Sú 4 možnosti ukončenia kamenných povrchov

 • Do stratena - rýchla aplikácia bez nutnosti použitia debnenia alebo ukončovacie lišty
 • K debnenie - výhodou je vytvorenie hrany povrchu za pomocou použitého debnenia
 • Do lišty - výhodou je estetický vzhľad, kombinovateľnosť s iným materiálom, možnosť tvarovania lišty na oblých hranách (použitie tvarovacích líšt)
 • Do odkvapové lišty - výhodou je odtok vody z hrany podkladovej konštrukcie, farebná kombinovateľnosť s povrchom, rýchla aplikácia