Kladenie kamenného koberca

Hľadáte remeselníkov na pokládku kamenného koberca? Kontaktujte nás. Máme k dispozícii vyškolený personál po celej krajine!

Ako položiť alebo udržiavať kamenný koberec je vysvetlené vo videonávodoch.

Kontakt  Manuály  Kalkulačka

Prečo si vybrať náš kamenný koberec?

Už viac ako 25 rokov vyvíjame a realizujeme kamenné povrchy v našom vlastnom laboratóriu. Kamenný koberec je podlahová krytina zo zaoblených kamienkov, ktoré vytvárajú príjemný pocit pri chôdzi bez pošmyknutia. Zároveň môže nahradiť takmer akýkoľvek povrch v exteriéri a interiéri. Ďalšími dôležitými vlastnosťami sú odolnosť, ľahkosť, celistvosť a priepustnosť vody. Voda ľahko preteká medzi kamienkami a na povrchu nezostáva ani kvapka.

Ak chcete originálny povrch na príjazdovej ceste, okolo bazéna, na stenách alebo spestriť interiér bez zložitej údržby, naše kamenné koberce sú pre vás tou správnou voľbou. Povrchy sa ľahko čistia a nemajú problém so slanou vodou. Revolučná skupina spojív, ktorú vyvíjame v našich laboratóriách, vám zaručí dlhé roky bez potreby úprav. Spojivom je zvyčajne epoxidová živica alebo pri náročnejších aplikáciách polyuretánová živica (PU). Vďaka živici povrch nie je studený na nohy.

Ako položiť kamenný koberec?

Jeho inštalácia je pomerne jednoduchá, pretože sa dá položiť na existujúce podklady, ako je drevo, betón, dlaždice a dokonca aj nespevnené povrchy. Kamenný koberec dokáže vyrovnať a vyhladiť nedokonalosti pôvodných povrchov a môžeme ho inštalovať aj na zvislé plochy bez potreby debnenia. 

Kamene, najčastejšie kremeň alebo mramor, sú k dispozícii v mnohých rôznych odtieňoch a zrnitostiach a dokonale sa kombinujú s akýmkoľvek iným stavebným materiálom. Spojivo sa potom vyberá podľa toho, či je povrch horizontálny alebo vertikálny. 

Ponúkame niekoľko viazačov pre vodorovné plochy. Spojovací prostriedok EpoStone vyniká svojou pevnosťou, a preto je vhodný na použitie v bazénoch so slanou vodou alebo v ich okolí (nie je UV stabilný). EpoStone sa môže používať v kombinácii s riečnymi kamienkami a vyžaduje si pravidelnú údržbu revitalizačným náterom v rozmedzí 2 až 5 rokov v závislosti od miery používania povrchu.

Pre málo zaťažené plochy, ako sú chodníky alebo balkóny, je ideálnym spojivom PurStone. Ponúka flexibilitu, odolnosť voči UV žiareniu a cenovú dostupnosť a môže sa použiť aj na lepenie mramorových kameňov.

Spojivo PurStone One je tiež vysoko UV stabilné a môže sa používať v bazénoch so slanou vodou. Jeho nespornou výhodou je jednoduchá aplikácia, pretože je vyrobený z jednozložkového materiálu.

Spojivo PolyaStone vyniká, pokiaľ ide o povrchy pri nízkych teplotách, pretože ponúka nielen UV stabilitu a pevnosť, ale aj možnosť aplikácie pri teplotách do 5 °C.

Na zvýšenie pevnosti povrchu kameňa sa odporúča použiť vhodný základný náter. Skvelým pomocníkom pri aplikácii je penetracia TopFix alebo jeho variant Rapid, ktorý vyniká rýchlym vytvrdzovaním.

Na zvislé povrchy ponúkame dva typy spojív - spojivo TopWall a PolyaStone Wall, ktoré sú vysoko UV stabilné. Obe spojivá sú takzvané 2v1, čo znamená, že jedna časť spojiva preniká a druhá viaže kamienky. Veľkou výhodou je, že pri týchto spojivách sa aplikácia na zvislý povrch vykonáva bez potreby debnenia.

  

pokladka-kamenneho-koberece.webp

Bezstarostná inštalácia

Hľadáte remeselníka na položenie kamenného koberca? Nie je nič jednoduchšie ako nás kontaktovať a my sa o všetko postaráme. Okrem predaja kamenného koberca vám na kompletnú realizáciu odporúčame nami vyškolených remeselníkov z celej krajiny.

Implementácia so spoločnosťou Topstone ponúka:

- odporúčania našich vyškolených dodávateľov.

- záruka dobre vykonanej práce

- 100 % zabezpečenie

Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme dosiahnuť dokonalej inštalácie vášho vysnívaného kamenného koberca.


Technická podpora

Našim zákazníkom, realizačným a obchodným partnerom je k dispozícii.
Technická podpora: info@topstone.sk
Mobil: +421 918 459 563

Zostaňme v kontakte

Prajete si dostávať novinky e-mailom a byť stále v obraze? Stačí zadať Váš e-mail a prihlásiť sa k odberu noviniek.

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom ponuky a spracovania marketingových ponúk. Viac informácií:Ochrana osobných údajov

Stránky sú chránené službou Google reCAPTCHA ochrana osobných údajov a zmluvné podmienky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

Prevádzka a korešpondenčná adresa spoločnosti:
TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Vrbovská cesta 123, 921 01 Piešťany
+421 918 459 563
info@topstone.sk

IČO: 47096926
IČ DPH: SK 2023753886

Sídlo firmy:

TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Palárikova 76, 022 01 Čadca

Bankové spojenie: 4017922122 / 7500
IBAN: SK05 7500 0000 0040 1792 2122
Spoločnosť je registrovaná na okresnom súde Trnava,
oddiel s.r.o., vložka číslo 31454/T

Otváracia doba:
Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30 hod.