Polyuretánové spojivo a jeho výhody

Kamenný koberec vykúzli vo vašom interiéri či exteriéri originálny moderný dizajn s nádychom prírody. Práve vďaka svojmu vzhľadu vytvára ilúziu kamienkovej pláže a po prvom dotyku ju premení na realitu.
Kamenný koberec je podlahová krytina zo zaoblených okruhliakov, ktoré navodzujú príjemný pocit pri chôdzi, ale pritom sa nešmýkajú.

Máte radi chôdzu po kamienkoch pozdĺž rieky? Preneste si tento pocit k vám domov a kúpte si náš kamenný koberec. Viac ako 25 rokov vo vlastnom laboratóriu vyvíjame kamenné koberce na báze prírodných kamienkov a unikátneho spojiva. Kamienky sú prakticky večné, rozdiel spoznáte práve v sile a trvanlivosti spojiva. Spojivom je obvykle epoxidová živica alebo pre náročnejšie aplikácie polyuretánová živica.

Dlhé roky bez nutnosti úprav vám zaručí dvojzložkové polyuretánové spojivo PurStone s výbornou UV stabilitou. Hlavnou vlastnosťou spojiva PurStone je optimalizovaná viskozita, ktorá zaistí dostatočnú vrstvu spojiva na kamenive aj pri vyšších teplotách a spojivo tak nestečie. Materiál je po celú dobu svojej životnosti pružný - je tak ideálny do novostavieb, zároveň je veľmi komfortný pre bosú chôdzu a tlmí kročajový hluk.

Výhody polyuretánového spojiva:

  • výborná UV stabilita – spojivo vykazuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, žltnutiu a degradácii,
  • použitie ako v exteriéri, tak v interiéri,
  • použitie ako pre mramorové, tak riečne kamienky TopStone.

Na kamenné koberce okolo slaných bazénov využijete polyuretánové spojivo PurStone One. Je tiež vysoko UV stabilný a jeho nespornou výhodou je ľahká aplikácia, pretože sa vyrába z jednozložkového materiálu. Hlavnou prednosťou je vysoká odolnosť voči slanej vode a chemikáliám.

Polyuretánové spojivo je tak ideálnou voľbou do ľahko zaťažených priestorov ako sú vaše domácnosti, balkóny či chodníky.

Naopak epoxidové spojivo vyniká svojou pevnosťou a odporúča sa tak do vysokého zaťaženia ako sú priemyselné haly, dielne, garáže a pojazdové plochy. Epoxidové spojivo EpoStone je možné využiť v kombinácii s riečnymi kamienkami, nie je však UV stabilné, a tak vyžaduje pravidelnú údržbu revitalizačným náterom v rozmedzí 2 až 5 rokov podľa miery užívania povrchu.

Zostaňme v kontakte

Prajete si dostávať novinky e-mailom a byť stále v obraze? Stačí zadať Váš e-mail a prihlásiť sa k odberu noviniek.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem nabízení a zpracování marketingových nabídek. Více informací:Ochrana osobních údajů

Stránky jsou chráněny službou Google reCAPTCHA ochrana osobních údajů a smluvní podmínky.

ISO 9001 ISO 14001

Kontakt

Prevádzka a korešpondenčná adresa spoločnosti:
TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Vrbovská cesta 123, 921 01 Piešťany
+421 918 459 563
info@topstone.sk

IČO: 47096926
IČ DPH: SK 2023753886

Sídlo firmy:

TOPSTONE Slovensko s.r.o.
Bratislavská 113, 921 01 Piešťany

Bankové spojenie: 4017922122 / 7500
IBAN: SK05 7500 0000 0040 1792 2122
Spoločnosť je registrovaná na okresnom súde Trnava,
oddiel s.r.o., vložka číslo 31454/T

Otváracia doba:
Pondelok - Piatok: 8:00 – 16:30 hod.